Prawdopodobnie Twoje życie zależy od tego, czy zostawisz obok swojego maila.
Otrzymuj minimum raz w tygodniu sprawdzone porady nt. bycia atrakcyjnym mężczyzną, który żyje w sposób niedostępny dla wielu.

brak spamu

Chronimy Twoje dane kontaktowe!
Zostawiając e-mail, akceptujesz Regulamin

interia rzeczpospolita Pisali o nas m.in w:

JAK RADZIĆ SOBIE Z HEJTERAMI.

Bez względu na to jaka jest Twoja aktywność życiowa, możesz się spotkać z niemerytorycznymi uwagami na jej temat. Mają one na celu obniżyć Twoją samoocenę, podnosząc samoocenę osoby hejtującej. Nie każdy potrafi sobie z tym poradzić. Jeżeli czujesz, że nie zawsze dajesz sobie radę z krytyką innych, zwłaszcza taką, która nie wnosi nic konstruktywnego do Twojego życia, to zapraszam do przeczytania poniższego tekstu. Zapoznasz się z głównymi metodami reagowania na takie osoby".

Metody reakcji na hating:
1) ignoracja – w czasie social mediów, atak następuje niespodziewanie od strony osób, które czują się bezkarnie. Najlepsza strategia to usunięcie i blokada komentarza oraz profilu osoby komentującej Twoją osobę. W przypadku gdy złośliwy komentarz zamienia się w groźbę masz prawo zgłosić to na policję. Świat jest pełen osób chorych psychicznie i zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Niczego pozytywnego nie wnosi skupianie się na powodach hejtowania. Dyskusja z hejterem, też nic nie wniesie, ponieważ jest to osoba z założenia wyrażająca opinie pełne nienawiści, negatywności, jest z góry przekonana o swojej racji. Jego akcja (skoro zaczyna się od ataku) nie jest zorientowana na pozytywny feedback czy poznanie Ciebie. On czeka na dyskusję z Tobą, zwłaszcza tę on-line. Szanse spotkania hejtera na żywo są stosunkowo małe. To zwykle ludzie małego ducha i "wielkiej mordy". Twoją wartość określa to co Ty robisz, a nie to co robią inni. Na świecie są osoby, w których życie wnosisz wiele dobrego, więc nie warto skupiać się na tych, którzy krytykują Cię dla samego faktu krytykowania. Tam gdzie dodajesz energii, ten obszar rośnie. Warto abyś w porę wyrwał się ze spirali udowadniania komukolwiek czegokolwiek.

2) wybaczenie – podejdź do nich ze współczuciem. Pomyśl jak bardzo nieszczęśliwy jest człowiek, który czerpie życiową energię z hejtowania innych? Po co masz myśleć nad zgrabnym komentarzem czy zbrojnym odwetem. Karą dla hejtera jest bycie hejterem. To krzyż, który musi nosić nawet jeżeli czuje się lepszy od Ciebie (przynajmniej Cię o tym próbuje przekonać) - śmiech przez łzy.

3) nie tłumacz się – nie jesteś winien żadnych wyjaśnień hejterowi. Pamiętaj, że funkcjonujecie na różnych poziomach komunikacji i nie jesteś w stanie przemówić takiej osobie do rozumu. Ona sama musi zdecydować czy wybierze pozytywne spojrzenie i dojrzeje do Ciebie. Nie możesz zniżać się do poziomu takiej osoby, nie wniesie to nic pozytywnego. Nie usprawiedliwiaj się, nie tłumacz, nie przepraszaj. Ta osoba nie krytykuję Cię, abyś stał się lepszym, krytykuje Cię, abyś czuł się gorszym od niej.

4) nie próbuj zadowolić wszystkich – chęć przypodobania się wszystkim i spełniania oczekiwań innych zabija Twoją kreatywność. Nie jesteś w stanie zadowolić wszystkich. Ocena nie zmienia przedmiotu oceny. To kim jesteś nie zmieni się od tego jak ktoś Cię postrzega i tylko Ty wiesz kim naprawdę jesteś. Tylko Ty znasz prawdziwe powody Twoich wyborów, tylko Ty nadajesz kierunek swojemu życiu. Nie spotkałem ani jednej szczęśliwej osoby, która jest skupiona na tym, aby być dobrze odbieranym przez innych. Lepiej być nielubianym za to kim jesteś naprawdę, niż lubianym za to kogo udajesz. Wartościowi ludzie będą z Tobą. Oni zostaną.

5) pamiętaj, że wiele znaczysz – nie ma osób, które pasują wszystkim. Jeżeli Ty wiesz, że to co robisz jest wartościowe trwaj w tym. Jeżeli rezultaty Twojego życia pokazują, że idziesz w dobrą stronę, to kontynuuj swoje działania. To jest ważniejsze niż czyjaś opinia. Wściekając się na nich, pijesz truciznę licząc, że zaszkodzi im. Jesteś ważniejszy, niż czyjaś opinia.

Chcesz podzielić się swoim doświadczeniem?
Znasz lepsze sposoby?
Czekam na Twój komentarz.

Spodobał Ci się artykuł i chcesz dostać informację o najnowszym? Zostaw swojego maila (będzie u mnie zabezpieczony) a z przyjemnością dam Ci znać o kolejnej dawce wiedzy i inspiracji ode mnie.

 

Data: , Nastawienie psychiczne

KOMENTARZE:

TOMASZ Opublikowano

Artykuł potrzebny, bo jest napisany na miarę naszych czasów. Oprócz ignorowania i współczucia również demaskuję hejterów i jego intencje tekstem w stylu "Jesteś niesamowity, skoro znasz się na mnie lepiej niż ja sam", czy "Za kogo się masz, że uważasz lepiej ode mnie co mam zrobić/jaki być/ itd?". Jak dalej się rzuca, to go ignoruję, szkoda mojej energii.

BARTEK Opublikowano

Świetny artykuł fajnie że porusza kwestie z którymi nie każdy sobie radzi.Na pewno mi pomoże.

MARCIN Opublikowano

Równie dobrze można by zakończyć tekst na ignorowaniu, jest to broń tak mocna jak dużo czasu hejter poświęcił. Im dłuższy napisze post, tym bardziej go zaboli ignorowanie. Nie mogę się jednak zgodzić z usuwaniem postów czy też blokowaniem - w takim wypadku jedynie narażamy się na zakładanie przez hejtera kolejnych kont lub innego sposobu dojścia do nas. Ściana hejtu na który nie odpowiadasz, zniechęca kolejnych. Innym sposobem jest po prostu akceptowanie postów o ile nie jest ich dużo to można się w to bawić. To idealny sposób na fejkowe konta by tylko napisać swoje widzi mi się.Fakt jest jeden, nikt nie jest w twojej sytuacji, Twoje wybory dla kogoś mogą być pozbawione sensu lub nawet ich ranić, dla Ciebie to jednak najlepszy wybór.

FENIKS Opublikowano

Blokowanie zajmuje mniej czasu, niż założenie fałszywego konta :)

MIKI Opublikowano

Świetny wpis - genialny w swej prostocie i jak wspomniał Tomasz bardzo na czasie.
Swego czasu dość intensywnie prowadziłem bloga i pod większością wpisów dostawałem od jednego typa dość prześmiewcze wpisy. Gdy skomentował coś na kształt "hahaha smieszne sa te twoje wszechwiedzace posty" to zamiast zwyczajnie olać sprawę to napisałem w wiadomości o co mu chodzi i wywiązała się z tego dość durna dyskusja, a ja wpadłem w gównianą spiralę bicia się o RACJĘ. Jak to wspomniałeś w jednym ze swych materiałów video (bodajże SNS 2.0) "racja/opinia jest jak dupa - każdy ma swoją, cudza bardziej śmierci". Także faktycznie ignorowanie i wybaczenie załatwiają sprawę.

FENIKS Opublikowano

Hejterowi nie chodzi o prawdę, chodzi o uwagę!

DODAJ KOMENTARZ:

PODPIS*:

E-MAIL*:

KOMENTARZ*:

Filtr antyspamowy:

Nad jakim morzem leży Polska?
Czarne
Wisła
Bałtyckie